Foto: Jak mocné kouzlo udělalo z Motýlků Pavoučky

Tak si to představte…

Do naší školky přiletělo kouzlo! Zvláštní kouzlo z obrovské dálky. Až z Ameriky nám ho poslal stoletý indiánský šaman jménem Pavoučí chlup. Pavoučí chlup je velmi vážený a moudrý indiánský stařešina, který se nedávno rozhodl, že bude tančit kolem totemu a zpívat zvláštní indiánskou píseň. Tančil a zpíval tak dlouho, až zafoukal silný vítr a odnesl jeho kouzelnou píseň daleko za moře. Přeletělo oceán, kopce a hory… až se náhodou dostalo k nám do České republiky. A nakonec po dlouhé větrné cestě nenápadně doklouzalo až do Zlína přímo k naší školce. No a jak ráno paní učitelky v  Motýlcích otevřely okno, vletělo to kouzlo přímo do třídy… Najedou se děly věci!

Malým Motýlkům začaly během chvilky růst nožičky. No vážně. Opravdu. Každému našemu Motýlkovi narostly pod zadečkem dvě nožičky navíc. Takže místo šesti jich měli osm. A protože se jednalo o opravdu mocné kouzlo, kromě nožiček měli Motýlci místo křídel najedou taky chlupatá baculatá tělíčka a na hlavě mnoho očí! Paní učitelky nestihly ani zavřít okno a z Motýlků se stali… ano, tušíte správě… krásní Pavoučci. A ti Pavoučci si hned začali ze žíněnek a záclon stavět velký pavoučí zámek. Obloha se zatáhla, odněkud začala hrát krásná tajemná hudba… a Pavoučci si začali šuškat, že v zámku jsou možná ukrytí kouzelní netopýři… a třeba i velký sladký poklad. Hned to museli prozkoumat… Pavouček Mário navíc vytáhl ze skrýše extra vychytanou baterku 2v1 i s rádiem, takže pustil kamarádům pohádku. A společně si všichni zahráli stínové baterkové divadlo. Takové to bylo krásné ráno.

Říkáte si, že si vymýšlíme? Že to nemůže být pravda? 🙂 Tak se schválně podívejte na fotky.

U nás ve školce se totiž dějí kouzelné věci skoro každý den 🙂

[nggallery id=90]